Slunce, písek, pohoda

.

Dominikánská republika patří k nejoblíbenější karibské zemi, kde si určitě přijde na své každý. Skvělá nabídka hotelových resortů, úžasná nabídka pokrmů a neopakovatelná atmosféra.
Příjezdem se do hlavního města Santo Domingo, se vámnabídne kulturní, ekonomické a politické centrum s 2,2 miliony obyvatel. Časté výpadky elektřiny udělaly z obyvatel trpělivé a optimistické lidi. Město je katolické, ale ve spoustě domů, jsou nabízeny služby prostitutek. Najít tu ale můžete i pětihvězdičkové hotely, univerzitu, novosvětskou nemocnici a nejstarší funkční kostel, klášter a nejstarší evropskou pevnost.
tropické pláže
Pláž Bonita
Slovo bonita znamená pěkná. Je to jen vlažný název toho, co tady doopravdy spatříme. Je nádherná, úžasná, překrásná. Nalezneme ji na poloostrově Samanná. Poloostrov je známý tím, že ho objevil Kryštof Kolumbus. Ještě nedávno byl zapomenutým místem. Ale vše změnila výstavba hotelových resortů. Příjemnou atmosféru a klid naleznete pod každou vzrostlou palmou.
Sierra de Samanná
Je jednou z oblastní s velmi vlhkým lesem a s vlhkým tropickým podnebím.
Pohoří Samanná je staré, od období křídy.
Puerto Plata
Přímořské město na severním pobřeží Dominikánské republiky. Zdejší pláže přitahují turisty ze všech koutů světa. V překladu je název města Stříbrný přístav a navozuje dojem, že se zde kdysi těžilo stříbro. Ale není tomu tak. Název mu dal Kryštof Kolumbus v roce 1493, kterého uchvátil zářící oceán, kdy mu voda připomínala stříbro.
Boca Chica
Poklidné přímořské letovisko, které leží jen 25 km od hlavního města ostrova. Voda je dokonale čistá. Úzkými uličkami dojdete do centra vesničky. Na pobřeží stojí jednoduché dřevěné stánky a chatrče, ve kterých můžete vyzkoušet jídla a tradiční dominikánskou kuchyni.
Za návštěvu stojí výrobna doutníků. Její název je Fabricade Tabaco Gran Slect- Cigaro Factory. Uvidíte ve třech řadách sedící muže, kteří ze šesti druhů tabákového listí smotávají ručně doutníky.
muž na palmě
Ostrov Isla Saona
Každé ráno vyplouvají z vesničky Bayhibe výletní lodě, které přepravují turisty na tento ostrov. Zde je možné obdivovat 572 druhů rostlin, z toho je 563 endemických a 60 druhů ptáků. Z moře občas vyskočí hraví delfíni. Ale ani pláž se stínem pod palmami tu nechybí.
Výlet strávíte v poklidné atmosféře plné slunění, koupání, pojídání grilovaných ryb a popíjení koktejlů.
 santo domingo
Typická dominikánská kuchyně se skrývá pod názvem comida criolla. Tedy, kreolská kuchyně. Nejoblíbenějším jídlem je la bandera z dušeného kuřecího nebo hovězího masa s fazolemi a bílou rýží, polévka sancocho se skládá z kořenové zeleniny a sedmi druhů masa. Pochutnat si můžete i na banánové kaši mangú s vejci a osmaženým salámem s cibulkou.
Užijte si v ráji, kde slunce, křišťálová voda a milí lidé vám zpříjemní zasloužený odpočinek.

Slunce, písek, pohoda
4.6 (91.43%)7
.