Muži a jejich Oidipovský komplex


Určitě není pro nikoho z nás novinkou, že muži jsou ve velmi častých případech nevyzpytatelní a to nejen svým chováním, ale také jednáním. Bohužel ale chování svého partnera dokáže žena už těžko v těchto letech změnit, protože za vším stojí výchova. Ať už chceme nebo ne, výchova z matčiny strany zůstává pevně zakořeněná a to po celý mužský život.

polibek na čelo

Každý z nás byl jako malý velmi fixován na své rodiče a to hlavně na matku. Naše maminka se pro nás snažila a možná i snaží dělat první poslední a mnohdy si ani neuvědomuje, že už nemá čas ani sama na sebe.

Synové mají k matkám ale trochu jiný vztah než dcery. Láska chlapce zahrnuje ve velké míře přání tělesného kontaktu a k tomu je ještě otec chápán jako rival.
slabý muž

Chlapci mají tendenci poznávat vše nepoznané a začíná je zajímat i oblast sexuální. Nejvhodnější příležitost je právě doma. U své vlastní matky. Chtějí mít svou maminku pouze pro sebe a jakýkoliv dotyk otce považují za vnik do teritoria. Kolem šestého roku tahle fyzická touha ale mizí a zmírňuje se.

Na každém muži se ale tyto pozůstatky zachovají a po čase se i objeví. Můžete si toho všimnout například v té chvíli, kdy jim někdo okukuje jejich přítelkyni, nebo se jí dokonce dotkne. Snaží se svou milou ochránit, mít ji jen a jen pro sebe a nikomu ji nedat.

Je opravdu zvláštní, jak něco takového může člověka tak ovlivnit.

Jestliže máte jako mužova partnerka výhrady vůči tchýni, pak věřte, že nejste jediná na světě. Takových žen je opravdu mnoho. Nejhorší je totiž pro matky svých synů pochopit, že jejich synáček už není malý chlapec a už má prostě svůj život.
společná procházka

Není ale dobré si udělat z matky svého milého nepřítele, protože to často bývá bolestnou záležitostí. Je důležité mít tento fakt stále na paměti. Pokud by totiž muž musel volit mezi vámi a jeho maminkou, mohlo by to pro vás dopadnout dost bledě.