Peníze navíc

Jednou přijde pro každého chvíle, kdy musí jít do zaměstnání. Možná slýcháme doma, že budeme ještě vzpomínat na časy, kdy jsme chodili do školy, nemuseli pracovat rukama a užívali jsme si volného času. Ale možná jsou to jen snahy našich rodičů vážit si školy a donutit nás k učení.
Škola je samozřejmě pro všechny z nás přínosná, ale pokud zrovna neděláme rutinní práci u pásu, kde nevíme, co je za den ani hodinu a všechno se zdá být stejné možná bude pro nás práce vysvobození.
Pokud si třeba představíme dnešního vysokoškolského studenta, který musí každý den řešit nejrůznější projekty, seminární práce, úkoly, cvičení a prezentace jde o velký nápor, který ani v práci nezažije a většinou má navíc po práci klid. Takovou dávku stresu nemusí každý unést a ve výsledku se také může podepsat na našem zdraví.
malá kasička
Velký bonus oproti škole má práce hlavně ve financích, a to je velká motivace. Za splněné předměty a seminární práce nám nikdo peníze nedá, ale v zaměstnání ano. To by se i ty prezentace dělaly podstatně lépe. A když už dostáváme měsíčně nějaké ty peníze většinou nám pak zůstává něco navíc a tyto peníze můžeme využít.
Nemusíme je nechávat ležet na spořícím účtu, kde úrok pouze pokrývá dnešní míru inflace. Lze je využít tak, že kromě standartního příjmu můžeme mít zisky a mnohonásobně tak zvýšit naše příjmy a žít si na mnohem vyšší životní úrovni nebo si dopřát vysněnou dovolenou.
čtyři karty
Samozřejmě pokud chceme vydělávat formou investic musíme také riskovat. Je známo, že pokud neriskujeme nemůžeme ani nic získat. Výbornou formou investice, kde je navíc pojištěno vrácení vkladu jsou produkty banky. Dnes se velké oblibě těší zejména podílové fondy. Ty poskytují banky ke svým retailovým produktům. Své finance tak svěříme do rukou investičního bankéře, který má řádné vzdělání a dobře ví, jak naše finance zhodnotit.
Každý tedy může sám zvážit, zda mu to nestojí za to nějak své finance zhodnotit nebo je pouze nechat dál ležet a devalvovat na účtu.