Rituály a ideály stravování

Jaké stravování je ideální? Odpověď nejspíš bude znít: žádné. Problémem je, že ani jeden extrém není nejlepší a střed se hledá špatně. Proto je kolem tolik zaručených typů, které se zaměřují na hubnutí, tolik zaručených přípravků a postupů. Některé fungují, některé mají za cíl vydělat na lidech, co hledají pomoc, peníze. Když se tedy člověk k něčemu odhodlává, měl by si zjistit informace a zvážit, co to bude stát a zda to bude stát za to. Každému může vyhovovat jiná metoda, kterou si později blíže nastuduje, a tak jsou níže jen velice obecné „typy“ a postřehy (které se v žádném případě nekladou za cíl tvářit se vědecky).
jídlo na dlani

Pokud patříte mezi milovníky jídla, je pochopitelné, že si každé jídlo chcete užít. Věnujte mu tedy dostatek času a připravte si nějaký zajímavý pokrm sami spíše, než abyste šli do bufetu. Ujistěte se, že používáte kvalitní potraviny, „přiměřeně“ koření či soli a zkuste třeba i něco nového. Ať už jíte často nebo se naopak k jídlu nemůžete „dokopat“ měl by pomoci sestavený rozvrh, kde si předem určíte čas pokrmu. Pokud se budete snažit množství pokrmů omezit, najděte si mezi pokrmy činnost, která odvede Vaši mysl od myšlení na jídlo, pokud se snažíte jezení zpravidelnit, klidně si připravujte jídlo den předem a noste je v krabičkách kamkoli s sebou.

Pokud si prostě nedokážete odpustit určitý druh nezdravého jídla, nevadí. Jen jeho konzumaci například omezte na výjimečnou nebo můžete zkusit některé druhy sladkostí nahradit zdravější alternativou a tu pravou si dopřát jen jednou za čas.

Také se vyplatí strávit nějakou dobu pročítáním etiket potravin. Zjistíte, že vysoká cena nemusí být zárukou největší kvality. Pokud tím ale nechcete trávit tolik času, je možné si předplatit různé časopisy, které se zabývají zkoumáním parametrů potravin a v každém čísle publikují seznam vybraných výrobků dle umístění s ohledem na vypsaná kritéria. Takto si vytipujete potraviny, které splňují Vaše očekávání, a poté jen pokračujete v jejich odebírání.
malé cukrářky

V dnešní době také existuje množství bio obchodů, které zaručují přírodní původ svých produktů. Tady už nejspíše bude potřeba dát nějakou tu korunu navíc.

Jak se tedy vlastně stravovat? Tak, abyste se cítili pohodlně, nemuseli se příliš omezovat v jakémkoli ohledu, ale v jídle by neměla chybět vyváženost a pravidelnost. Lepší jsou malé porce a častější stravování než dvě velká jídla denně. Také se snažte upřednostnit domácí stravu z ověřených potravin a dál si nedělejte starosti.