Což takhle sbírat míčky?

Pochybuji, že jste ještě nikdy nic nesbírali. Třeba aspoň jako malí. Nějaké ty dnes už čím dál vzácnější poštovní známky, mince, nálepky nebo něco takového. Protože sběratelská vášeň je lidstvu přímo bytostně vlastní.
Sbírání mělo a dodnes má pro lidstvo nemalý význam. Nebýt toho, možná bychom tu dnes ani nebyli. Kolik našich prapředků by třeba nepřežilo, kdyby odmítlo sbírat jedlé plody a kořínky! Kolik by jich nepřežilo, kdyby nesebralo aspoň nějaké síly a nevyrazilo na lov! Kolik by jich zhynulo v nehostinných končinách, kdyby se sami nesebrali a nešli někam za lepším! Kolik plánovaných i neplánovaných dětí by se nikdy nenarodilo, kdyby mladí mužové nemohli lákat slečny do svých příbytků pod záminkou prezentace své sbírky motýlů!
golfový míček
Což ale až na to posledně uvedené nebylo sběratelství v dnešním smyslu slova, nýbrž šlo o nejednou i z nouze ctnost. Z níž se až později stal koníček, držící se nás dodnes.
Je vcelku logické, že k tomu, co se sbírá nejspíše nejdéle, patří motýli a brouci. Ti tu přece s námi žili vždycky a stali se tak středem zájmu logicky dříve, než se objevilo cokoliv jiného, pokročilejšího. Jako jsou například pohlednice, kalendáře, nálepky a podobně.
K předmětům, jež se staly objekty sběratelské vášně prozatím mezi posledními, pak patří kupříkladu golfové míčky. Tyto se sbírají teprve krátce, což je trochu paradoxní vzhledem k tomu, že sám golf je sportem starým a předměty jako golfové hole, výherní trofeje, k tématu se vztahující literatura, tematické pohlednice a sošky či porcelánová ztvárnění golfistů se sbírají už velice dlouho.
Zatímco míčky byly po dlouhou dobu stranou nějakého zvláštního zájmu a něco jako je tak dosud spíše raritou.
golfový míček na trávě
Sbírat golfové míčky je asi to nejjednodušší, co lze v tomto odvětví činit. Protože golfisté ztrácejí míčky vcelku často a dá se tak k nim přijít i zadarmo v podobě nálezu. Navíc taková sbírka míčků nezabere ani mnoho místa a není se tak třeba nějak mimořádně uskromňovat nebo přeorganizovávat nábytek, aby se nám domů všechny ty vlastněné exempláře vešly.
golfový míček u jamky
A podobně jako u jiných oborů se i při sbírání golfových míčků teoreticky dá i zbohatnout. Protože se dá očekávat, že hodnota starých golfových míčků poroste. Samozřejmě pokud se soustředíte právě na ty, jichž se to týká nebo bude týkat.
Za jeden originální kožený golfový míček vyplněný peřím si prý totiž lze už dnes pořídit auto. A jednou – kdo ví?