Co je to koženka

Imitace kůže je v současné době hojně využívaná v oděvnictví a nábytkářství. Jde o produkt, který je prosazovaný také proto, že nemá nic společného se zabíjením zvířat. Je to uměle vyrobený materiál složený ze syntetických vláken, na které je nanesený povlak z plastu. Tím může být polyuretan (označený jako PU) nebo známé PVC. Plastický povlak je napodobeninou pravé kůže, včetně drobných vrásek a nedokonalostí, které pravou kůži charakterizují. Doplňky z koženky mohou být velmi elegantní a plné stylu.

kož

Koženka je produkt, který má celou řadu dobrých vlastností, díky nímž je jedním z nejoblíbenějších materiálů uplatněných v nábytkářství.

• Produkt má velice dobrý estetický dopad, který v sobě kombinuje klasický i moderní styl.

• Umělá kůže je odolná vůči opotřebení a proti namáhání. To znamená že je velmi ceněná pro potahy v domácnosti, kde se nachází děti a domácí zvířata. Neobsahuje vodu a lze ji snadno čistit.

• Koženka je stálobarevná a nemění své barvy, ani když na ni svítí slunce.

• Je také za velice příznivé ceny.

kož1

Nevýhody:

Koženka má samozřejmě i své nevýhody. Není prodyšná a v horkých dnech to není na omak nejpříjemnější materiál. Po čase začne praskat a odlupuje se vrchní vrstva.

Koženka bývá někdy zaměňovaná za pravou kůži zpracovanou opalováním, která je založená na výrobním procesu citlivějšímu k životnímu prostředí. Koženka je ale daleko levnější než tato kůže.

I v koženkách najdete různé kvality produktu, a proto je těžké stanovit, jak dlouho vydrží.

Snadná údržba:

Imitace kůže je materiál se snadnou údržbou, odolný vůči vodě a přímému slunečnímu záření. stačí setřít vlhkým hadříkem z mikrovlákna. K důkladnému očištění můžete použít neutrální mýdlovou vodu. Dezinfekci lze provést roztokem alkoholu. Koženka je materiál, který se dá dobře čistit i v hodně světlých barvách. Proto se nemusíte bát pořídit si světlý koženkový nábytek.