Ozdoby na vánoční stromeček

Nazdobený a vkusný vánoční stromeček je symbolem nejoblíbenějšího svátku, a to nejen pro děti, ale i pro dospělé. Někteří lidé během roku založili vlastní domácnost, jiným při posledních vánočních svátcích několik ozdobiček rozbilo. A tak je potřeba vybrat a nakoupit nové ozdoby.
Nejen různé supermarkety, hobby markety a hypermarkety nabízejí nepřeberné množství vánočních ozdob, a to jednotlivých kusů nebo i celých sad.

Rozhodovat se samozřejmě můžete podle ceny, podle materiálu požitého při výrobě nebo jen tak podle toho, co se vám líbí.
 
Plast
Ozdobičky z plastu jsou sice k dostání za velmi příznivé ceny, ale nemají tak dokonalý lehký a třpytivý vzhled.

Háčkované a slaměné ozdoby

Ozdoby z těchto materiálů jsou lehké a jsou vhodné nejen na ozdobení vánočních stromečků, ale i třeba na elegantní ozdobení smrkových, borovicových nebo jedlových větviček ve váze, které zdobí  celý dům i štědrovečerní tabuli.

Dřevo

Dřevěné vánoční ozdoby mají skutečně dlouhou tradici. V obchodech najdete krásné vyřezávané ozdoby ve tvaru hvězdiček, stromečků, andílků, zvonečků i vloček. Jsou vyřezané z topolové překližky a jsou vhodné nejen na ozdobení vánočního stromečku, ale může to být i milý a originální dáreček pro vaše blízké.

Sklo

Nejoblíbenějším materiálem na výrobu vánočních ozdob je sklo. Skleněné vyfoukané koule a jiné tvary jsou přiblížením vzpomínek na naše dětství, a proto tuto tradici chceme zachovat i pro naše děti.

Skleněné ozdoby jsou sicenejdražší, ale každý kus je originál. Nejenže je každá ozdoba zvlášť vyfouknutá sklářem, ale je i ručně malovaná. Malíři se inspirují nejen historií, ale i moderními celosvětovými trendy. Tradiční skleněné ozdoby mají nejen tvar koule, ale najdete i zvonečky, hvězdy, různá zvířátka nebo srdíčka.
 
Ať už si vyberete vánoční ozdoby z jakéhokoliv materiálu, věříme, že Štědrý večer s vašimi blízkými bude opravdu nezapomenutelným zážitkem.