Konečně dovolená

Dovolená je důležitou součástí rodiny a patří k ní jak plánování, tak snění, ale také obvyklý stres. Nyní letíte na dovolenou ještě s někým jiným, než jste Vy a partner. Vaše miminko. Zdá se, že jen zabalíte o pár oblečků víc, ale čím víc se dovolená blíží, dochází Vám, že to nebude tak jednoduché, jak se zdá. Ale nevěšte hlavu, pokud se objeví problémy, budou takové, které jste už řešili doma.
Jsou tu tři body, na které se musíme připravit.
–       hlad a žízeň
–       nuda
–       únava
 rodiče s chlapečkem u moře
Na letišti
Už jste se odbavili a v havajských košilích a slaměných kloboucích vesele vstupujete do Duty-Free zóny. Zde nastává první problém. Žízeň. Jak se píše v bezpečnostních pravidlech na letišti, můžete mít max. 100 ml tekutiny v průhledném uzavíratelném sáčku, který se vleze do uzavíratelné nádoby. Jenže miminko běžně během pár hodin vypije mnohem více čaje. A kojeneckou vodu bohužel na letišti nekoupíte.
 
Na palubě letadla
Tyto tři body Vás zajisté potkají na palubě letadla. Pokud si ale myslíte, že čím je dítě mladší, tím je to horší, tak je to přesně naopak. Čím dřív začnete létat s dítětem, tím lépe si na to zvyknete a tím lépe budete cestování snášet. Miminko je bráno jako tzv. “infant”. Nemá nárok na vlastní kufřík s věcmi, nemá sedadlo a dětské jídlo v letadle také ne. Vodu Vám letušky převaří, a tak můžete mlíčko zalít převařenou vodou, nebo ten čaj Vašemu děťátku konečně zalít, aby se mohlo napít. Jenomže, než voda vystydne na teplotu, která je vhodná pro miminko, uběhne asi tři čtvrtě hodiny. Po době, která se všem maminkám zdá nekonečná, se prcek najedl, napil a je čas se opřít a dívat se z okna ven.
 
Tipy a triky na první let
1.    Při startu Vaše může dítě plakat, jelikož zažije pocity, které ještě nemělo. Pomůže, když budete v té chvíli krmit, dávat pít nebo když mu dáte dudlík. Sací reflex pomáhá uvolnit tlak v uších.
2.    Domluvte si s letuškami kdy ohřát vodu, protože se může sejít rozdávání jídla s Vaším krmením, byl by potom zbytečný stres.
3.    Další vychytávkou, je kočárek. Dítě dáte do kočárku a máte tak volné ruce při kontrolách nebo při čekání na nástup do letadla. Do letadla ale s kočárkem nenastupujete. Před nástupem Vám ho odnesou do zavazadlového prostoru a při vystupování opět přinesou.
4.    Křupky, piškoty, svačinky a zase křupky. Pokud si myslíte, že jich máte dost, tak ještě přibalte. Tohle je jednou z nejdůležitějších věcí.
5.    Hračky, mazlíky a knihy s obrázky pomohou dítěti se zabavit a čas v letadle pro něj uteče jako voda. Kupte jednu novou hračku a tu mu ukažte až při letu, zabaví se objevováním nových barev a zvuků. Dbejte na to, aby byly hračky tiché. Nechceme přece rušit ostatní.
6.    Zabalte do letadla oblečení pro malé, ale i pro Vás. Sedět několik hodin ve smrádku nebo mokru není zrovna příjemné, i když byste měli na co vzpomínat.
máma s kloboukem
 
Připraveni? Teď už se můžete jen těšit na nové zážitky, na objevování nového a na ten pocit, kdy se Váš prcek poprvé namočí do moře, nebo objeví svoji první mušličku.