Jak být krásná v každém věku?


Ať už si to chceme připustit či ne, tělo ve stáří neprodukuje takové množství ženských hormonů, které je nezbytné pro mladistvý vzhled. To se projevuje řídnutím vlasů, uvolňováním svalů a tvorbou vrásek. A bohužel tento proces nelze zcela zastavit. Můžeme však jeho proces zpomalit a to velmi zásadním způsobem.

  1. Pravidelné cvičení

Ačkoliv je stáří spojené s možnými bolestmi kloubů a svalů, lehké cvičení vám rozhodně neublíží. Nepouštějte se do složitých cviků, cvičte pomalu ale důsledně. Jestliže se vám příliš nezamlouvá představa vás v cvičebních pozicích, můžete cvičení nahradit dlouhými procházkami nebo zahradničením. Důležité je zůstat v pohybu, které vám přinese zpevnění kůže a vyšší fyzickou zdatnost.

žena v zahradě

  1. Spousta vody

Ve stáří tělo potřebuje velké množství vody, aby mohlo fungovat přesně tak, jak má. Nezapomínejte tedy pravidelně pít, aby se vaše kůže napnula a tělo zůstalo hydratované. Pít můžete vodu, ovocné šťávy či čaje, které si můžete osladit alternativní formou cukru jako je například stévie, med nebo kokosový cukr.

  1. Hydratace kůže

I kůže vyžaduje v pozdějším věku větší pozornost. Pečlivě vybírejte kosmetiku a kupujte pouze takovou, která vaší pleti svědčí a pleť na dotek působí čistě. Velký důraz klaďte na oblast očí. Ta potřebuje kosmetiku speciálně vytvořenou na boj proti vráskám. Pleť si čistěte každý den, nehledě na to, zda jste měla make-up či ne.

péče o pleť

  1. Péče o vlasy

Jestliže vaše vlasy řídnou, ztrácí lesk a pružnost, vyhledávejte šampony, které jsou kvalitní, vlasy nezatěžují a zmenšují jejich nedokonalosti. Pečujte také o pokožku hlavy, která může být dehydratovaná, loupat se a svědit. Vlasy umývejte pouze v případě, že jsou zplihlé a vždy používejte kvalitní přírodní kondicionér. Vlasy nesušte horkým vzduchem nýbrž teplým nebo pouze studeným.

  1. Doplňky stravy

Protože vaše tělo už některé hormony nedokáže vytvářet v takovém množství, je zapotřebí mu pomoci. Vždy vybírejte přírodní a kvalitní přípravky z rostlin. Skvělé dvě rostliny, které dokáží zvýšit vaší hormonální činnost a vitalitu jsou kotvičník maca.