Vyberte si vhodnou mikrovlnou troubu

Největší boom mikrovlnných trub v českých zemích nastal v první polovině devadesátých let minulého století. Tehdy však mikrovlnky nebyly příliš kvalitní a hlavně, byly poměrně drahé. V současnosti si už můžete pořídit troubu i za necelou tisícovku, a to i poměrně kvalitní. Musíte se ale smířit s faktem, že za pár stovek nebudete mít doma žádný super spotřebič, ve kterém si budete moci ukuchtit první poslední. Takováto trouba bude vhodná pouze k jedinému – ohřívání jídla.
otevřená mikrovlnka
Toužíte-li však po multifunkčním spotřebiči, budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. Čím více funkcí budete chtít, tím více peněz budete muset investovat. S moderní mikrovlnnou troubou však dokážete v kuchyni zázraky. Jsou vhodné nejen k ohřevu, ale také k vaření, pečení a grilování. Množství funkcí však není jediným faktorem, na který byste se měli při výběru zaměřit. Důležitý je také objem. Pokud chcete jednou za čas v troubě upéct husu, nejspíše si asi domů nekoupíte malý typ, ale spíše sáhnete po co možná nejobjemnější přístroji. Větší proporce ovšem neznamenají pouze vyšší cenu, ale ve většině případů i vyšší spotřebu. Některé druhy mikrovlnných trub jsou doslova žrouty elektřiny, což není zrovna vlastnost, kvůli které byste měli skákat radostí tři metry do vzduchu. Naštěstí už existují výrobci, kteří nabízejí i úspornější mikrovlnky.
jídlo v mikrovlnce
Existuje ještě jeden velmi zásadní rozdíl mezi mikrovlnnými troubami. Dělí se i podle toho, zdali jsou volně stojící nebo vestavěné. Volně stojící přístroj můžete umístit prakticky kamkoliv. Bohatě postačí mít ho v blízkosti zásuvku. Vestavěné typy se instalují do kuchyňských linek. Ne v každé je však pro mikrovlnnou troubu místo. Proto je dobré vestavěnou mikrovlnnou troubu kupovat i s kuchyňskou linkou. Pouze tak budete mít jistotu, že se vám spotřebič do linky pohodlně vejde.