Variabilní křivák


Křivák je bunda, která má nepravidelné tvary, přesněji zapínání na zip na straně, a ne uprostřed. Poprvé se objevila jako neobvyklý kousek již v padesátých letech minulého století.  Křivák byla původem motorkářská bunda, která byla navržena tak, aby poskytovala co největší ochranu proti větru. Je krátká do pasu, zipy na kapsách jsou nakřivo. Má výrazné klopy a nechybí ani kapsička na boku.  I dodnes je to bunda velice oblíbená.
kožená bunda
Křivák může být ušitý jak už z pravé kůže, tak i z umělých materiálů, nebo textilií. Vyplácí se však investovat do kvalitní kůže, protože je to materiál, který časem neztrácí na kráse, ale naopak získává. Skvěle se přizpůsobí vašemu tělu a vytvaruje se přesně podle vaší postavy, takže vám potom skvěle padne. Navíc patina, kterou pravá kůže časem získává, tak i záhyby jsou na bundě z pravé kůže vždy žádoucí a atraktivní. Pokud chcete mít v šatníku nějaký originální a neotřelý módní kousek, pořiďte si křivák v neobvyklých barvách a vzorech, ať už z pravé a kvalitní kůže, nebo oblíbené kožence.

Vsaďte na neobvyklé motivy

Velice zajímavě vypadá křivák s exotickými motivy, jako jsou například palmy a jiné tropické rostliny. K této bundě s potiskem se hodí jednodušší kousky, ale byla by veliká škoda se upínat pouze na džíny. K bundě do pasu je také ideální dlouhá sukně.
dívka v kožené bundě

Elegance v křiváku

ü  Ke křiváku z kůže můžete s klidem obléci i elegantní kousky svého šatníku. Obléknete-li si k němu proužkované šaty, které mají výstřih do V, bude velice lichotit i kypřejší postavě.
ü  K této bundě se skvěle hodí i výrazné náušnice s kameny, které odrážejí světlo a krásně vám tím rozzáří obličej.
ü  Také kontrast černobílého oblečení v kombinaci s červenými lodičkami je společně s křivákem sázka na jistotu.
ü  Pokud si oblékne křivák a nazujete výrazné lodičky, je třeba celý ohoz doladit také výrazným líčením, kterého se vůbec nemusíte obávat.