Pet friendly kacelář-ano či ne?

Pet friendly kancelář se stává lákadlem pro lidi, kteří mají doma mazlíčka nebo zvířata milují a přijde jim to jako skvělý nápad. Na první pohled se tato myšlenka může zdát idylická, ovšem ne každému může tohle prostředí vyhovovat. Jaké argumenty jsou tedy pro a které naopak proti.

mladík s číčou na gauči

Proč zvolit zaměstnání v podobně laděné firmě?

Nyní se zaměříme na milovníky zvířat, kterým přijde tento nápad jako úžasný. Mají rádi zvířata, v jejich přítomnosti se cítí uvolněně, spontánně a méně ve stresu. Krom toho je tu vidina, že jejich čtyřnohý miláček nebude celý den sám zavřený doma. Vidí tak pet friendly jako jednoznačně skvělý nápad. Jaké výhody se tedy dají od takové firmy očekávat?

 

Nálada pod psa? V téhle kanceláři ne!

Zapomeňte na stereotyp v klasických kancelářích. Tady budete mít o zábavu postaráno a špatná nálada vás už nedostihne. Když je na pracovišti nálada na bodu mrazu, mazlíčci se rázem postarají o lepší náladu. Ať už se vám to líbí nebo ne, zvířátka zkrátka dělají radost a dokážou zvednout náladu i těm nejzatvrzelejším bručounům.

 

Snižování všudypřítomného stresu

Krom lepší nálady se mazlíčci postarají i o snížení množství stresu. Už pouhý kontakt se zvířetem rapidně pomáhá uvolňovat stres a napětí. To stejné platí i v práci, kdy se často potýkáme s přemírou stresových situací. 

 

Proč se takovému zaměstnání vyhnout?

Vždy se najde někdo, kdo se s touto variantou nebude úplně ztotožňovat. I zde najdeme hned několik záporů, které stojí proti tomuto nápadu. Budou pro vás podstatnější?

 

Rozptýlení

Kromě radosti mohou být zvířátka i zdrojem rozptylování. Pes nedokáže nehnutě sedět několik hodin v klidu, čas od času potřebuje vaší pozornost a to třeba i ve chvíli, kdy se vám to nejméně hodí. 

spící štěňátko

Zničený nábytek

Pokud váš pejsek není úplně poslušný a vy se mu v daný okamžik nemůžete dostatečně věnovat, najde si zábavu sám. Tou zábavou může být kousání nebo ohryzování některých předmětů, na co jste si jistě už zvykli z domova.