Oblékněte se chytře a vyzrajte na zimu – umíte vybírat funkční oblečení?

Krásné zimní počasí přímo vybízí k pobytu venku, do mrazivého počasí je však potřeba pořádně se obléknout. Funkční oblečení je k tomu jako stvořené.

Oblékněte se chytře a vyzrajte na zimu – umíte vybírat funkční oblečení?

V zimním období se nám sice ven moc nechce, ale sníh přímo vybízí k pobytu na čerstvém vzduchu. Aby jste se cítili skvěle a komfortně, musíte se umět dobře obléknout. Funkční oblečení je k tomu jako stvořené, díky tomu, že je vyrobeno ze speciálního materiálu, poskytuje pohodlí během jakýchkoliv aktivit a to v jakékoliv zimní době. Takže ať už jste aktivní v zimě nebo v létě, určitě na něj vsaďte. Umíte ho ale správně vybrat?

pexels-photo-869258

Čím více vrstev, tím lépe

S funkčním oblečením je to podobně jako s cibulí, čím více vrstev na sebe obléknete, tím lépe. Funkční oblečení totiž můžeme rozdělit do tří vrstev, spodní, střední a vrchní. Každá na sebe navazuje a každá má nějaký svůj účel. Dohromady jim to pak ladí nejvíce a vy se můžete cítit jako v bavlnce i v těch nejextrémnějších podmínkách. V případě, že vybíráte funkční oblečení na letní měsíce, budou vám bohatě stačit vrstvy dvě popřípadě jen jedna, v zimě se ale bez všech tří rozhodně neobejdete, a pokud se chcete cítit maximálně dobře, bude zapotřebí obléknout je všechny najednou.

pexels-photo-6794760

Spodní vrstvou se myslí spodní prádlo, trička nebo tílka, střední vrstvou zase mikiny, svetry, legíny a popřípadě i vesty. Vrchní vrstvou pak kalhoty nebo bundy a také pláštěnky. Spodní vrstva se postará o to, aby vám na těle bylo příjemně a odvádí pot a vlhkost pryč, střední vrstva udržuje teplo a ta vrchní chrání, aby vám bylo příjemně. Vrchní vrstva by měla být také vždy nepromokavá a větru vzdorná.

Hurá na hory

Teď v zimě oceníme funkční oblečení nejvíce při cestách na hory, kalhoty na běžky craft vám společně s bundou budou skvělým parťákem během zimních radovánek. V tomto oblečení vydržíte celý den a můžete se věnovat aktivitám, které máte rádi. Oblečení je samozřejmě vhodné i pro naše nejmenší. Při samotném výběru se zaměřte nejen na složení a hustotu materiálu, ale i na výběr správné velikosti, aby byl komfort co nejvyšší. Jinak platí, že čím větší hustota daného materiálu, tím je oblečení kvalitnější.

Užijte si aktivity, které máte rádi a buďte v maximálním pohodlí po celou dobu pobytu venku.