Nezbytná pomůcka k provozu vašeho zahradního koupaliště

Jestliže pro údržbu svého bazénu využíváte některou z technologií bazénové filtrace, pak budou její nezbytnou součástí jistě i určité druhy hadic. Hadice se rozdělují podle způsobu upotřebení. Jestliže máme na mysli hadice k bazénové filtraci Techneco, pak ta slouží k propojení bazénu se zmíněnou bazénovou filtrací anebo dalšími částmi bazénové technologie.černobílý kreslený obrázek – stočená hadice.png

 • Tyto hadice se vyrábějí ve dvou standardních průměrech:
  1. 32 mm
  2. 38 mm

Bazénové hadice jsou také známé pod označením „husí krk“. Výhodou těchto pomůcek je i možnost dosáhnout v podstatě nekonečné délky tím, že se jednotlivé části dají k sobě neomezeně napojovat.

 • Každý díl je ukončen pevnou koncovkou, která dovolí upevnění k bazénovému příslušenství anebo připojení další části hadice.

Materiál, ze které jsou tyto nezbytné součásti vybavení každého majitele bazénu vyrobené, jsou odolné vůči působení slunečních paprsků i vůči působení vody.

Pomocník i pro možnost zazimování

Bazénové hadice budete potřebovat i na konci koupací sezóny, kdy bude zapotřebí bazén o větší kapacitě zazimovat.

 • Prvním úkonem totiž bude snížení hladiny vody až po vstup bazénové filtrace.
 • Poté se odstraní skimmer, plováky i další zařízení.

Zazimování bazénu není v žádném případě složitá procedura.S pomocí vhodných přípravků bazénové chemie to zvládne opravdu každý. Pokud máte ale složitější zařízení anebo raději vše necháváte na odbornících, pak není určitě problém zavolat si odbornou firmu, která vše zařídí k vaší plné spokojenosti. A příští rok se budete moci bezstarostně těšit na zahájení další koupací sezóny.zapuštěný kulatý venkovní bazén.jpg

 • Pokud zazimujete venkovní bazén, pak je zapotřebí zajistit hladinu proti zamrzání.
 • K tomu postačí několik z poloviny naplněných PET lahví, které se budou pohupovat na hladině jako deformační bloky.
 • Tím pádem zabrání namrzání a poškození bazénových stěn.