Nebankovní hypotéka bez vysokých příjmů a nahlížení do registru

Máte špatně doložitelné příjmy, které jsou u bank důležité pro schválení hypotéky? Vyzkoušejte nebankovní hypotéku a splňte si svůj sen o novém bydlení.

Hypotéka

Hypotéka neboli také hypoteční úvěr patří mezi dlouhodobé úvěry, které mohou splnit Vaše sny o novém bydlení. Ať už se jedná o postavení nové nemovitosti, koupě starší nemovitosti anebo pořízení bytu. Nemovitost se musí nacházet na území České republiky a musí být zapsána v Katastru nemovitostí. Za vypůjčené peníze vždy ručíte nemovitostí. A to buď tou, na kterou si hypotéku berete anebo jinou vlastní nemovitostí nebo cizí se souhlasem vlastníka. Účelový hypoteční úvěr si berete na pro potřeby bydlení. Dalším hypotečním úvěrem je investiční hypotéka. Tento druh je dobré zvolit, pokud si chcete pořídit nemovitost, kterou posléze budete využívat k pronájmu.

dům, klíče

Posledním známým typem je neúčelová hypotéka také známá pod pojmem americká hypotéka. U tohoto typu nikoho nezajímá, na co peníze potřebujete. Můžete za ně financovat bydlení nebo třeba odjet na dovolenou. Nicméně i u neúčelové hypotéky ručíte nemovitostí. Jednou z podmínek pro získání hypotéky je věk. Žadatel musí být plnoletý a svůj závazek splnit před odchodem do důchodu. Žadatel musí být také občan ČR anebo cizinec s povolením k trvalému nebo přechodnému pobytu na území ČR.

for sale

Nebankovní hypotéky plusy a mínusy

V ČR kromě bank existují i společnosti, které nabízejí takzvané nebankovní hypotéky, které hodně připomínají ty americké. Poskytovatelé těchto nebankovních hypoték lákají své potenciální žadatele na mírnější podmínky oproti bankám. Může se například jednat o poskytnutí hypotéky žadatelům, kteří nemohou doložit dostatečně vysoký příjem. Velmi často ani tito poskytovatelé nenahlížejí do registrů dlužníků. Nevýhodou, ale určitě bude kratší doba splatnosti celé výše hypotéky a s mnohem vyšší úrokovou sazbou. Také výše této hypotéky bude nižší a většinou se pohybuje okolo 50-70 % z celkové odhadované ceny nemovitosti. Společnosti také nabízejí flexibilní přístup, možnost dřívějšího splacení a kompletní právní servis. Než se pro nebankovní hypotéku rozhodnete je zapotřebí si přečíst důkladně podmínky dané společnosti. Každá totiž může mít podmínky trochu jiné a pro někoho výhodnější a pro jiné zase ne.