Krásní i na fotografiích

Fotografie jsou památkou na celý život, jsou zachycením neopakovatelných chvil, které jste zažili a míst, která jste navštívili. Děti se při focení tváří přirozeně, neřeší, jak budou vypadat, prostě jsou bezprostřední tak, jak děti bývají. A tak dost často vznikají snímky, nad kterými se v dospělém věku rádi zasmějete a vybaví se vzpomínky s takovou fotografií spojené.

focení kamarádky

Chvíle dětství ovšem rychle uplynou a čím jste starší, tím více vám záleží na tom, jak se při focení tvářit, aby konečná fotografie byla ke koukání.

Několik triků, jak docílit krásné fotky, ale přeci jen existuje. A jak jinak, na výsledku záleží především dámám, protože chtějí být nejkrásnější, ale ani pánové by dobře míněné rady neměli přehlížet.

Někdo je od přírody fotogenický a vypadá přirozeně, nestrojeně. V první řadě stůjte rovně, s hlavou hrdě vztyčenou, tím zabráníte tomu, že vám fotka přidá pár nelichotivých kil. Mírné natočení stranou vás opticky zeštíhlí, jen si dobře vybavte postoje modelek z módních časopisů a zkuste jejich pózu nacvičit doma před zrcadlem, kdo jiný než ony by měl vědět, jak správně pózovat.

Pokud se rozhodnete zvěčnit pouze svoji tvář, tak se nebojte hlavu vztyčit, tím se bude krk zdát delší a bradičku směřujte směrem vpřed.

Zapomeňte na zachmuřilý výraz, nebojte se smát, s tzv. americkým úsměvem to ale přehánět nemusíte, prostě buďte sami sebou, jemný, decentní úsměv nebo pusa od ucha k uchu, každému sluší něco jiného. A pokud máte chrup jako z reklamy, proč ho schovávat. Jestli nemáte zrovna po ruce rtěnku, to se týká hlavně žen a dívek, nebo ani lesk na rty, pak rtům dodáte přirozenou a zdravou barvu tím, že je jemně skousnete. A svoji kštici malinko, ale opravdu jen malinko, rozcuchejte, na uhlazený, nevýrazný účes zapomeňte.
objektivy na fotkách

I světlo je důležité, přirozené denní je nejlepší. Slavné zpěvačky či herečky dobře ví, co světlo dokáže a tak se dost často nechávají fotografovat pouze z té strany, která je pro ně lichotivější.