Kočárek pro větší děti

Budete řešit výbavičku pro miminko?
Nastávající rodiče mají před sebou nelehký úkol. Musí si ujasnit, co všechno budou chtít svému miminku koupit. Obchody nabízí mnoho krásného zboží, které vás svým vzhledem bude kat k tomu, abyste ho samozřejmě koupili. Ale musíte si uvědomit, že většina z toho opravdu nutná není. Co naopak většina rodičů koupit potřebuje, je kočárek.

zelený kočárek

V prvních měsících života miminka je pro většinu rodičů opravdu nezbytný. Nejprve se kupuje hluboký kočárek, který poskytne miminku ochranu proti slunci, větru, dešti a i proti mrazu. Korba musí být dostatečně prostorná, aby se do ní dítě vešlo i se zimním fusakem. Mnoho kočárků má malou korbu, ze které miminko rychle vyroste. Teprve až začne dítě samostatně sedět, přichází na řadu sportovní kočárek.

Ve sportovním kočárku dítě samostatně sedí, a má více možností, jak pozorovat svoje okolí. Proto je v něm raději než v hluboké korbě. Až bude vaše dítě sedět, v hlubokém kočárku vám už nevydrží. Stejně jako hluboký kočárek musíte sportovní verzi kupovat osobně. Je potřeba vybrat podvozek, protože nafukovací kola nejsou úplně vhodná například do lesa. Pokud tedy plánujete procházky lesem, rozhodně zvolte pevná kola, která jen tak nepropíchnete.

sportovní kočárek

Po nebo proti?
Pokud máte dvojkombinaci, máte většinou na výběr, jestli budete mít nástavbu proti směru nebo po směru. Musíte vypozorovat, která jízda je vašemu dítěti příjemnější. Vždy dbejte na to, abyste na dítě viděli, a aby mělo zapnuté popruhy.

Kočárků je na trhu opravdu mnoho, a vybrat ten správný může trvat dlouho. Někteří rodiče dávají přednost hluboké korbě s tím, že si koupí sportovní verzi zvlášť. U dvojkombinace může být problém ten, že nástavba může být menší než potřebujete, a nakonec budete stejně muset koupit samostatný sportovní kočárek. Není lepší si ho koupit rovnou?