Kelp – mořská řasa, která si zaslouží vaši pozornost

Moderní stravování obsahuje i takzvané superpotraviny, ty dodávají našemu tělu živiny, vitamíny, minerály a další zdraví prospěšné látky. Řadí se k nim také mořské nebo sladkovodní řasy. I když mnohem známější je spirulina nebo chlorela, kelp neboli chaluha bublinatá k nim také patří. Co je na kelpu tak zázračného a s čím vším nám umí pomoci?moře nám dává úžasné dary, využijme toho

Proč nám řasy prospívají?

Kelp potřebuje ke svému růstu a správnému vývoji vhodné podmínky, zejména pak vodu bohatou na důležité živiny. A právě díky tomu, že roste ve vodách, která má bohatý přísun živin, může být prospěšná i pro naše zdraví. Řasy obecně jsou pro náš organismus velmi prospěšné a to díky tomu, že jsou velmi lehce stravitelné, čisté a přesto velmi výživově hodnotné.
Pomáhají nejen udržet tělo ve výborné kondici, velmi účinně napomáhají také hubnutí. Umí skvěle nastartovat a zrychlit metabolismus, což ocení každý, kdo se snaží shodit nějaké přebytečné kilo. Navíc vzbuzují pocit sytosti, člověk tak nemá tolik hlad a logicky sní i méně jídla. Při redukčních dietách ta jde o velmi cenného pomocníka. Podporují ale i funkci různých orgánů v našem těle, výborně působí na činnost srdce a cév. Kelp se postará také o normální činnost zažívacího traktu a podporuje funkci štítné žlázy.z kelpu si můžete udělat třeba smoothie

V jaké formě řasy užívat?

Existuje několik možností, jak si řasy dopřát a zařadit je do pravidelného jídelníčku. Sypká podoba ve formě prášku představuje rychlé a snadné řešení. Prášek se dá přimíchat do jakéhokoliv jídla, můžete si jej dát do jogurtu, konzumovat jej společně s různými kašemi a vůbec nejlepší je přimíchat jej do zdravého smoothie.
Druhou možností je užívat kelp v tabletách. Je to mnohem pohodlnější, stačí užívat doporučené denní množství tablet pravidelně a každý den. Tablety se zpravidla musí zapíjet velkým množstvím vody a užívají se společně s jídlem.