Jak dosáhnout na vlastní bydlení?

Žít ve vlastním domě s velkou zahradou je snem absolutně každého mladého člověka. Nicméně současná doba a její podmínky tomu moc nepřejí. Ceny nemovitostí se vyšplhali opravdu hodně vysoko a zastavení růstu cen je v nedohlednu. Lidé se pak často uchylují do podnájmů, nicméně v takovém případě se jim sen o vlastním bydlení spíše vzdaluje, nežli přibližuje. Nejhůře jsou na tom mladí lidé, kteří velmi často nemají ani na základ hypotéky. Nemají našetřeno dostatek peněz, nebo nemají dobrou pracovní smlouvu.

moderní dům

Nicméně my pro vás máme pár nápadů, díky kterým si sen o vlastním bydlení může splnit téměř kdokoliv – ano čtete správně. Přinášíme vám nápady, díky kterým si můžete dovolit vlastní bydlení!

První z možností je, pořídit si mobilní dům. Například dřevostavby na klíč vysočina jsou moderní stavby, které seženete již od jednoho milionu korun! A dokonce se nemusíte bát, že se jedná o nějaký malý prostor. Domy jsou nejčastěji řešeny v dispozicích 1+kk, 1+1, 2+kk, 2+1 nebo dokonce i 3+kk a 3+1. Zkrátka i tyto domy mohou být velmi prostorné!

dřevěný dům

Výhodou je i fakt, že mobilní domy mohou být postaveny na klasické orné půdě. Nepotřebujete tak žádné stavební povolení ani nic podobného. Bohatě vám stačí přípojky, díky kterým se napojíte na kanalizaci a elektřinu. No nezní to až pohádkově? Navíc tyto stavby jsou plně funkční. Nemusíte se tak bát ani zimy, ani vydatných dešťů.

Další možností je pořídit si chatu v okrajové části města a bydle zde. Budete blízko přírody a do města to budete mít, co by kamenem dohodil. Zkrátka, budete kombinovat výhody bydlení na venkově a ve městě. Výhodou je především to, že chaty, se prodávají za zlomkovou cenu oproti klasickým rodinným domům. Můžete tak za milion korun bydlet v prostorách, o jakých se vám téměř ani nesnilo a i chaty bývají celoročně obyvatelné.