Hoďte minulost za hlavu, vstupte do budoucnosti

Chcete-li být vlastním šéfem, vydělávat peníze svým vlastním tempem, a nemuset se neustále ohlížet, můžete začít podnikat. Stačí mít nápad, který se dokáže uchytit, a především vizi. Podnikání je sice skvělý způsob, jak vydělávat peníze, většinou však musíte zprvu peníze investovat, abyste je mohli vydělávat. Kde je tedy vzít?

Úspory

Máte-li dostatečné úspory, a skutečně věříte, že se vám zadaří, není nic snazšího, než je použít. Jediný kdo v takovémto případě riskuje, jste totiž vy.

drobné v ruce

Prodej

Peníze do začátku můžete získat také tím, že něco prodáte. Automobil, elektroniku, nebo nemovitost, kterou nepotřebujete.

Společník

Pokud znáte někoho, kdo by do toho šel s vámi, a má odpovídající částku, můžete mu nabídnout společné podnikání. Pokud však bude investovat své peníze, bude chtít také vlastnit odpovídající podíl vaší firmy. Nemluvě o tom, že nyní už se někomu zodpovídat budete.

šipka na grafu

Investoři

Je-li váš plán skutečně dobrý, možná zvládnete sehnat investory, tedy ty, kteří vám dají potřebnou sumu za příslib, že se jim peníze vrátí i s úroky. Jednoduše že jim jejich investice bude vynášet v podobě procent ze zisku.

Půjčka

Rovněž je možností zažádat o podnikatelskou půjčku, která vám pomůže zahájit vaše podnikání. Banky však v tomto případě podrobně prověřují jak váš podnikatelský plán, tak i vaši schopnost splácet, a dále pak váš registr dlužníků. Pokud jste tedy v minulosti měli problém se splácením, a nezáleží na tom, zda to byla skutečně vaše chyba, půjčky se nejspíš nedočkáte. Chcete-li získat půjčku rychle, můžete se obrátit na nebankovní společnost, která nabízí například hypotéky bez registru Nebankovnihypoteky, které jsou vhodné pro podnikání. Tyto společnosti snadno přehlédnou vaše záznamy v registrech dlužníků, a nijak sáhodlouze neprověřují vaše příjmy, stačí se pouze zaručit nemovitostí. Například společnost Nebankovní hypotéky nabízí tuto možnost, a peníze dostanete skutečně rychle, tudíž nemusíte dlouho čekat.