Stomatologie je zajímavá

Mnoho lidí se dle různých výzkumu bojí zubaře. Jedná se o strach z bolesti, nebo tento pocit vyvolá zvuk zubní vrtačky? Podíváme se do tajů stomatologie. Skoro každé dítě má vyslovení slova zubař neskutečný strach. A nejen dítě, existuje i mnoho takových dospělých. Položili jste si někdy otázku, co je to, co ve vás tento strach vyvolává. Je to bolest při nějakém zubním zákroku, i když momentálně stomatologie je na takové úrovni, že je možné si nechat píchnout znecitlivění. Anebo ve Vás vyvolává zvuk zubní vrtačky? Nebo se jedná rovnou o syndrom bílého pláště? Ať je to cokoliv, bez debat zubařina patří mezi nejméně oblíbené ordinace lékařů.

zubař

Zubní lékařství nebo stomatologie?

Mnoho lidí se pře o to, zda zubní lékařství je to samé jako stomatologie. Takže pro ty, co v tom nemají úplně jasno. Je to to samé. Jedná se o obor lékařství, který se kromě prevencí zabývá také výzkumem, diagnostikou a samozřejmě léčbou onemocnění nejen zubů, ale patří zde také dásně nebo celkově dutina ústní. Tedy je to tedy velice zajímavý obor.

zuby

Co je terapeutická stomatologie?

Někdy se ve stomatologií můžete potkat s názvem terapeutická stomatologie Clinicplus. Čím se zabývá? Jedná se o léčebnou stomatologií. Do tohoto podoboru zubařství můžeme zařadit léčbu zubního kazu, léčbu zubní cysty nebo třeba léčba zubních kanálků. Ani jedno pokud nás trápí není vůbec příjemné. Například pokud se provede nekvalitní léčba zubních kanálku dříve nebo později dojde k zánětu, velké bolesti pacienta a končí to až odejmutím celého zubu. Ani zubní cysta není teda žádná výhra. Jedná se totiž o infekční onemocnění, kdy v dutině vzniká váček naplněný hnisem. A co teprve zubní kaz. S tím jsme se už skoro všichni setkali a dokáže pěkně pozlobit. Proto nepodceňujte preventivní prohlídky o svůj chrup se řádně starejte, protože chrup máme jen jeden.