Jen jeden život

Je děsný, když chodíte normálně do práce. Každý den se usmíváte na kolemjdoucí. Snažíte se každý den si prozářit ráno, aby se vám celý den dařilo. A myslíte si, že když to budete dávat vy, tak to získáte i od ostatních. Někdy jsme naivní a držíme se pravidla, tak jak se ke mně chováš, tak se budu chovat já k tobě. A myslíme si, že když jsme hodný, tak budou všichni okolo na nás hodný.

Pár měsíců a dní uteklo a volá vám doktorka, že jste dlouho nebyla na preventivní prohlídce. Máte toho spoustu, že vůbec nestíháte. A v den návštěvy máte špatný den, ráno se vám rozlila káva, jak kdyby se mělo něco stát. Lidé se na vás mračí, ale i tak se snažíte být sluníčkem pro lidi, kteří nemají hezký den. Přišli jste do čekárny o 10 minut dříve, a přitom vás vezmou po 40minutovém čekání.

léčba

Když si vás konečně doktorka zavolá, tak se vás ptá, jak se vám daří a jestli vás něco netrápí. Vy se jí svěříte, že vám nebývá někdy moc nejlépe, a tak se rozhodne udělat pár vyšetření, ale výsledky se jí nelíbí, a proto vás pošle na další, které ukazují velké nejasnosti. Bojí se vám něco říct, aby vás nezastrašila. Konzultuje vaše výsledky s dalšími doktory a rozhodli se vám už konečně říct váš zdravotní stav.

tělo

Zavolají vás, abyste si sedla. Vy jste vystrašený, protože si myslíte, že jste zdravý a nic vám není. A pak vám řeknou, mrzí nás to. A vy stále nechápete, o co jde a pak vyjde z jejich úst, že vám zbývají poslední 3 měsíce vašeho života. V tu chvíli máte šok. Nevíte, jestli máte brečet nebo se smát, že je to nějaký vtip, ale přitom si doktoři srandu nedělají. Jste doopravdy vážně nemocná. Ptáte se na nějakou léčbu a už není možná. Bohužel jsme na to přišli pozdě. Máte rodinu, kočky a přítele. Jak jím to máte říct, že máte poslední tři měsíce života? Jak? A proč už není možné vás vyléčit? Že jste na sebe kašlala a snažila se každý den rozzářit úsměv kolemjdoucím?

VĚNUJTE SE SVÉMU ZDRÁVÍ! NEZAPOMÍNEJTE, ŽE ZDRAVÍ JE JEN JEDNO!