Čistota vody v bazénu musí být prvořadá

Bazény v současnosti již takřka patří mezi standardní doplňky českých zahrad a dvorků. Jsou levné a poskytují mnoho zábavy, zvláště pak v létě. To ovšem neznamená, že se s nimi nepojí rovněž i různé druhy starostí. Udržovat bazén v perfektním stavu chce často hodně píle a samozřejmě i financí. To platí nejen o samotném bazénu, ale i o vodě v něm. Její čistota by pro vás měla být prioritou. Pokud tento možná na první pohled méně významný detail opominete, lehce se může stát že vy i další lidé, kteří ve vašem bazénu plavali, se brzy sejdete na kožním. Neudržovaná voda totiž obsahuje celou řadu bakterií, které se nejčastěji projevují nepříjemnými kožními vyrážkami. Mohou ale způsobovat daleko závažnější onemocnění.
zvířata u bazénu
Abyste tomu předešli, je vhodné používat různé prostředky, které množení bakterií dokáží účinně zabránit. Řeč je hlavně o speciálních chemických prostředcích, které mají dezinfekční účinky. Dokáží vyhubit veškeré mikroorganismy, které se ve vodě nacházejí, ovšem na lidi obvykle negativně nepůsobí. Jedinou výjimkou snad může být chlór, který za jistých okolností může způsobovat červené flíčky na kůži. Ty sice brzy zmizí, ale není dobré to podceňovat. V případě, že byste vy nebo někdo z rodiny měli po koupání v chlórem dezinfikované vodě, měli byste sáhnout po jiných preparátech, které mají obdobné účinky, avšak chlór neobsahují .
závodnice v plavání

Sůl

Tím nejlepším způsobem, jak se zbavit bakterií v bazénu, je použití kvalitní mořské soli. Mořská sůl nejenže zničí nevítané návštěvníky, ale zároveň působí dobře na kůži, což je vědecky potvrzeno. Sama o sobě však nic moc nezmůže, je totiž potřeba ji ve vodě důkladně rozpustit. A k tomuto účelu slouží solonizační jednotka. Ta je žel poměrně drahá, takže většina lidí tento způsob dezinfekce nepoužívá, ovšem kdybyste měli peněz nazbyt, určitě o tomto způsobu čištění bazénové vody alespoň uvažujte.