Dark web a deep web

Tyto výrazy někdo pokládá za ekvivalenty. To ale samozřejmě není pravda. Deep web je ta část internetu, na kterou nemá normální uživatel přístup, pokud nemá heslo, či nějaký zvláštní přístup. deep web je tedy každý zaheslovaný web. Pokud se přihlašujete třeba na svůj účet někde ve firmě, přihlašujete se tedy na dark web. Tvoření či vstupování na takové stránky nelegální není. Jedná se o klasické zabezpečení, které není ničím nebezpečné.

hacker a muž

Dark web je už trošku dále v nelegálních činnostech. Jedná se o stránky, které nejsou přístupné z běžných internetových prohlížečů (třeba Mozilla, Chrome), ale ze speciálních prohlížečů, jako je třeba Tor. Stránky na Dark webu jsou velice nebezpečné, pokud nevíte, co děláte. Tor je prohlížeč, který vám při zapnutí změní dočasně IP adresu, abyste nebyli tak jednoduše dohledatelný pro provozovatele stránek, které navštěvujete. Zároveň zablokuje JavaScript při prohlížení. Toto zabezpečení je velice důležité. JavaScript je skriptovací jazyk, který může odeslat server, ale vykoná se na straně uživatele. Může tedy v pohodě ovládat základní věci v prohlížeči a z cookies třeba i vysledovat přihlašovací údaje a hesla k účtům. Proto Tor zakáže tuto funkci a tím sníží nebezpečí, které by na vás mohlo hrozit.

Prohlížení je samo o sobě velice nebezpečné. Pokud se tak pokusíte udělat, doporučuji nestahovat a nespouštět stažené soubory z těchto stránek. Je veliká pravděpodobnost, že by obsahoval viry, které se pokusí poškodit počítač.
temný web

Na dark webu se nachází spousta věcí, které se na normálním webu nemohou vyskytovat. Prodej drog, zbraní a dalších věcí včetně třeba vražd na přání. Pokud chcete něco nakupovat, uvědomte si, že nemusí být vždy prodejce důvěryhodný a můžete jen ztratit své peníze. V takovém případě řešit tento problém nelze, jelikož policii bude zajímat hodně podrobností a můžete se dostat do velkých problémů. Proto doporučuji samozřejmě nedělat nic, co by bylo nelegální.